Co by měl FASTer vědět?
Kolik potřebuji kreditů? Kde najdu svůj rozvrh? Jak si přihlásím angličtinu? Jaké jsou volitelné předměty?
Všechny odpovědi najdeš tady! Tak neváhej využít Ctrl+F 😉
PRO NOVÁČKY
Kde najdu informace spojené s výukou, termíny, výukovými materiály, rozvrhy včetně informací spojenými s celým VUT – Koleje, stravování, průkazy, stipendia?
Intraportál VUT – vutbr.cz/intra a vutbr.cz/studis
Kde najdu nejdůležitější informace?
Na stránkách fakulty jsou nejaktuálnější informace. Pro větší přehled doporučujeme sledovat fakultní Instragram nebo Instagram SKASu. Spoustu užitečných informací lze najít také na Facebookových stránkách naší fakulty. V případě, že nedohledáte, co jste potřebovali, tak lze navštívit referentky na Studijním oddělení, anebo využít studijní poradenství (každá druhá středa v měsíci), kterého se účastní proděkan pro studium a vedoucí Studijního oddělení.
Přímo pro prváky slouží taky FB skupina FAST – Prváci 2024, kde se jednak objevují oficiální i méně oficiální informace pro studenty, ale také se zde řeší časté dotazy a problémy, se kterými se prváci mohou potýkat. Pro větší přehled okolo dění fakulty je dobré sledovat i skupiny FAST – Prváci z minulých let.
Kde najdu důležitá data pro semestr?
Vše najdeš v časovém plánu studia, který se aktualizuje každý rok 1. září.
Jak se dostanu do jednotlivých budov FAST VUT? Kde je budova Z?
Ve vestibulu budovy A (hlavní budova – přístup z ulice Veveří) je vystaven plánek areálu. Případně na stránkách fakulty v plánech budov si můžeš vyhledat učebny podle názvu místností z rozvrhu a vždy budeš vědět, kam jít.
Budova Z je jediná budova mimo hlavní areál fakulty a dostaneš se do ní z ulice Žižkova. Můžeš využít průchodu přes fakultu (budovy A a D), anebo jednu z postranních ulic vedoucí kolem fakulty (ulice Rybkova nebo Resslova).
Jaký je rozdíl mezi cvičením a přednáškou?
Cvičení u nás na fakultě bývají povinná a kontroluje se tam docházka. Hned v prvním cvičení tě vyučující seznámí s podmínkami, které musíš splnit k úspěšnému získání zápočtu. Většinou to bývá pravidelná docházka, splnění zápočtového testu (někdy jich bývá víc již během semestru), popřípadě odevzdání nějakého projektu či příkladů. Termíny zápočtu či klasifikovaného zápočtu se zpravidla vypisují v posledním týdnu semestru před zkouškovým obdobím – v zápočtovém týdnu. Studenti se k vypsaným termínům zápočtů přihlašují prostřednictvím svého účtu na Intraportálu VUT ve STUDISu. Zápočet je nutné získat nejpozději do konce zkouškového období semestru, v němž je předmět vyučován. Je-li předmět zakončen zápočtem a zkouškou, je získání zápočtu nutnou podmínkou pro konání zkoušky. Pokud student u tohoto předmětu nezíská zkoušku, získaný zápočet se v dalším roce neuzná a musí být vykonán znovu.
Přednášky povinné obvykle nejsou, ale někteří vyučující si kontrolují docházku. Studenti, kteří chodí pravidelně na přednášky dostávají většinou možnost absolvovat zkoušku hned v prvním termínu, což mívá plno výhod. Zkoušky (řádné i opravné) konají studenti zpravidla ve zkouškovém období semestru, ve kterém je předmět uveden ve studijním plánu. Vyučující mají povinnost vypisovat termíny zkoušek 14 dní před zkouškovým obdobím. Studenti mají možnost opakovat zkoušku 2× za akademický rok (řádný a opravný termín), ale existuje výjimka – na 2 Tebou zvolené zkoušky za semestr můžeš opakovat zkoušku 3× . O druhu zkoušky (písemná, ústní, kombinovaná), případně o pořadí jednotlivých částí zkoušky, rozhoduje garant předmětu. U kombinované zkoušky (písemná a ústní) je konání druhé části zkoušky podmíněno úspěšným konáním první části zkoušky.
Podávají si prváci zápisový list?
Studenti prvních ročníku si zápisový list netvoří. Tvoří jej až od 2. ročníku bakalářského studia.
Kdy si prváci tvoří rozvrh?
Studenti prvních ročníků bakalářského studia si rozvrh mohou vybrat během registrace studijních skupin – bližší informace ZDE.
Jak je to s povinnou literaturou pro prváky?
Vyučující během prvního cvičení a přednášky oznámí, které učebnice a skripta potřebuješ nebo Ti doporučí, která literatura Ti může pomoci úspěšně zvládnout zkoušku. Někdy je nutné mít podklady již na první hodinu, v tom případě najdeš informace v poznámce pod rozvrhem.
Skripta a učebnice lze zakoupit ve Skriptárně přímo na naší fakultě (budova A, ulice Veveří – místnost A132 vedle bufetu), nebo si je můžeš zapůjčit v KICu. Pokud chceš ušetřit, lze si učebnice odkoupit od starších studentů (na toto doporučujeme skupiny na FB: Prváci FAST VUT 2017-2023), ale pozor, někteří vyučující vyžadují, aby byla učebnice nová a nepopsaná.
Budou mít prváci imatrikulaci?
Letošní imatrikulace a instruktáž o studiu se konají ve čtvrtek 12. 9. 2024.
První část, ve které budou studenti poučeni o BOZP, PO a nakládání s chemickými látkami proběhne v aule budovy Z (místnost Z240). Po skončení se studenti přesunou do auly budovy A (místnost A203), kde proběhne slavnostní imatrikulace.
Kdy si prváci vyzvedávají ISIC?
Jakmile je ISIC či průkaz studenta hotový, můžeš si ho jako imatrikulovaný student vyzvednout na Studijním oddělení. Obvykle to bývá v prvních dnech semestru. Veškeré informace o svých průkazech najdeš na Intraportálu v záložce Průkazy.
Kdo jsou ambasadoři a kde o nich najdu nějaké informace?
Ambasadoři jsou aktivní studenti naší fakulty, kteří mají za úkol pomoci prvákům se zorientovat ve vysokoškolském životě. Neváhej se jich na cokoliv zeptat!
Na stránkách Studentské komory FAST VUT najdeš seznam a kontakt na tyto studenty.
Jak se připojím k fakultní WIFi?
Návod pro Android najdeš ZDE a pro iPhone ZDE.
Všechny návody, jak se připojit k síti eduroam, má KIC na svých stránkách ZDE.
Najdu někde informace o ERASMU?
Informace ohledně programu ERASMUS i dalších možnostech studia v zahraničí najdeš na stránkách fakulty ZDE. Případně se lze poptat také na Studijním oddělení, konkrétně paní Bc. Lucie Zelinkové (místnost A219), která má vycestování do zahraničí v rámci studia na starost.
Souhrnné informace a postup přihlašování najdeš také v našem článku CHCI VYJET NA ERASMUS!, který postupně aktualizujeme.
INFORMACE K ROZVRHŮM
Kdy budou k dispozici rozvrhy?
Většinou to bývá začátkem září. Letos je to 3. 9. 2024.
Veškeré informace, důležité datumy i postup registrace vyučování v akademickém roce 2024/25 jsou k dispozici na stránkách fakulty ZDE.
Informace o rozvrzích najdete v Intraportálu VUT –> STUDIS –> Individuální rozvrh, kde se vám po registraci objeví váš rozvrh se všemi zaregistrovanými předměty, vyučujícími i místnosmi, kde výuka probíhá.
Jak si zaregistruji rozvrh?
V záložce Rozvrhy v Intraportálu VUT budou během září 2024 zveřejněny rozvrhy studijních skupin, které si zde můžeš prohlédnout. Před registrací rozvrhů se v menu objeví záložka „Volba studijní skupiny“, kde si v září 2024 zvolíš vybranou studijní skupinu. Máš tedy možnost si zvolit studijní skupinu, kterou chceš, ale pozor, všichni studenti stejného ročníku si rozvrhy registrují ve stejný čas, takže je potřeba být rychlý.
Volím si studijní skupinu?
Studijní skupina Ti bude přidělena podle rozvrhu, který si při registraci v Intraportálu VUT vybereš. Přístup bude otevřen 5. 9. 2024.
Zahraniční studenti (kteří nemají státní příslušnost CZ+SK) si svou studijní skupinu v 1. ročníku bakalářského studia nevybírají, ale bude jim přidělena automaticky.
Chtěl bych si zapsat nějaký předmět z vyššího ročníku, jak to udělat?
Navštiv Studijní oddělení a vyplň žádost o zapsání předmětu do zápisového listu. Bohužel ne vždy je to možné.
Rozhodl jsem se na začátku semestru, že nechci absolvovat některý z předmětů, který mám v zápisovém listu, co mám dělat, aby mi nepropadl celý předmět a nemusel bych ho opakovat?
Během prvních dvou týdnů semestru lze provádět úpravy v rozvrhových jednotkách. Je nutné, abys zašel na Studijní oddělení ke své studijní reference a vyplnil s ní žádost.
Najdu někde seznam volitelných předmětů?
Ano, na stránkách fakulty je kompletní seznam volitelných předmětů, které si můžeš zapsat navíc ke svému stávajícímu rozvrhu.
Kdy probíhá registrace volitelných předmětů?
Registrace volitelných předmětů probíhá od 12. 9. 2024 po dobu čtrnácti dnů.
Je možnost se zapsat do kurzu autocadu?
Ano, jde o volitelný předmět s označením VUC002, který si můžeš přihlásit ve volném přihlašování předmětů během září – letos od 12. 9. 2024.
KREDITY
Kolik kreditů musím mít pro pokračování ve studiu?
Není určen minimální počet získaných kreditů nutných pro pokračování ve studiu po zimním semestru. V každém roce studia musí studenti v prezenční formě studia Fakulty stavební získat alespoň 30 kreditů (nezapočítávají se kredity z uznaných předmětů, pouze kredity v akademickém roce vykonané). Studenti kombinované formy musí získat alespoň 20 (opět se jedná pouze o kredity v akademickém roce vykonané). Současně platí, že povinný předmět, který jsi řádně nezakončil, si musíš zapsat znovu v dalším roce. Předmět lze znovu zapsat pouze jednou.
V každém akademickém roce je ve stanovených termínech kontrolováno, zda student získal v daném úseku studia počet kreditů v předepsané struktuře stanovené studijním plánem studijního programu, a zda úspěšně ukončil opakované předměty, jejichž absolvování je pro daný studijní program povinné. Pokud tyto podmínku nesplní, je mu studium ukončeno.
Ve výjimečných a odůvodněných případech, zejména ze zdravotních důvodů, může děkan, na základě písemné žádosti studenta, splnění některé z podmínek stanovených pro pokračování ve studiu prominout. Žádost se podává na Studijním oddělení.
Veškeré informace o průběhu studia, plnění studijních povinností a kreditovém systému najdeš v následujícím dokumentu:
- Směrnice děkana č. 15/2024 Pravidla pro organizaci studia v bakalářských a navazujících magisterských studijních programech na Fakultě stavební VUT.
Kde najdu kolik mám již splněno kreditů za své studium?
Intraportál VUT –> STUDIS –> Elektronický index
Zde si dej pozor na kredity za uznané předměty (napři. Angličtina atd.), nezapočítávají se do kreditů potřebných k postupu do dalšího roku studia.
Co mám dělat, když nemám dost kreditů pro postup do dalšího ročníku?
Podáš si zápisový list, na který brzo dostaneš odpověď ze Studijního oddělení, že Tvé podmínky nevyhovují pro postup do dalšího ročníku, takže musíš podat odvolání. V odvolání se musí objevit důvod (ideálně přidat i podklady, např. lékařskou zprávu), proč jsi nesplnil předměty, které jsou povinné. Následně vedení zhodnotí, jestli jsou Tvé důvody oprávněné a buď Tě nechají předměty opakovat, anebo Tvou žádost zamítnou.
ZÁPOČTY A ZKOUŠKY
Kde si mám přihlásit termín zkoušky?
Intraportál VUT -> STUDIS-> Registrace termínů
Co když nemůžu na zkoušku přijít, jak dlouho před termínem, ji můžu zrušit?
Zkoušku si můžeš odhlásit v systému nejpozději 24 hodin předem. Později už záleží na osobní domluvě s vyučujícím, u kterého máš absolvovat zkoušku. Jestliže na zkoušku nedorazíš bez omluvy, tak je ti uděleno hodnocení „F“, což je stejné jako bys zkoušku neudělal.
Při jedinečných a závažných (převážně zdravotních) důvodech se lze omluvit i dodatečně nejpozději do pěti pracovních dnů ode dne konání zkoušky. O přijetí omluvy už poté rozhoduje vedení ústavu, na kterém měla být příslušná zkouška vykonána.
Kolik termínů na zkoušky musí vyučující vypsat?
Vyučující musí vypsat tolik termínů zkoušek, aby celková kapacita pokryla 1,5 násobek počtu studentů, které vyučuje. Minimálně však musí být vypsány 2 termíny pro každý předmět během zkouškového období.
Když opakuji předmět, ale mám uznaný zápočet z minulého roku, musím chodit na přednášky a cvika?
Pokud v daném akademickém roce po splnění zápočtu nesplníš zkoušku, tak si musíš celý předmět zapsat v dalším akademickém roce znovu. Opakovat musíš tedy jak zápočet, tak zkoušku.
Co mám dělat, když jsem nezvládl udělat nějaký předmět?
Při tvorbě zápisového listu do dalšího ročníku si zapíšeš předměty, které ještě nemáš splněné. Pozor, předmět si znovu zapsat musíš a musíš jej v daném roce již splnit, jinak hrozí vyloučení ze studia.
Předměty nelze absolvovat v jakémkoliv semestru. Pokud je předmět vyučován v zimním semestru, můžeš jej opět absolvovat pouze v zimním. Pokud je předmět vyučován v letním semestru, lze jej absolvovat jen v letním semestru.
Je možné opakovat deskriptivní geometrii s jiným učitelem?
Jako i u dalších předmětů to teoreticky možné je, ale ne vždy se to podaří. Záleží na ústavech a na tom, jak Ti budou vyhovovat možnosti během volného přihlašování.
CIZÍ JAZYKY
Chtěl bych si zapsat nějaký cizí jazyk, jak to udělat?
Pokud chceš během semestru studovat jakýkoli cizí jazyk, tak se stačí během volného přihlašování rozvrhů přihlásit k příslušnému volitelnému předmětu. Označení předmětů a nabídku vyučovaných jazyků najdeš ZDE.
Jestliže Ti nesedí čas, ve kterém se předmět vyučuje a máš o něj i tak velký zájem, tak se obrať přímo na vyučující daných jazyků, jejichž kontakty a konzultační hodiny najdeš na stránkách Ústavu společenských věd, který výuku jazyků na fakultě zajišťuje.
Kdy se zapisuje angličtina?
Zkoušku z anglického jazyka si můžeš zapsat kdykoliv během semestru tím, že podáš žádost na Studijní oddělení a nemusíš ani absolvovat cvičení.
Angličtinu jako předmět, tedy cvičení, si pak zapisuješ jako volitelný předmět v rámci volného přihlašování předmětů na začátku semestru.
Co když mám mezinárodně uznaný certifikát o zkoušce z angličtiny?
O uznání zkoušek z anglického jazyka se během bakalářského studia žádá na Studijním oddělení. V navazujícím magisterském studiu se poté uznávání zkoušky řeší s paní Mgr. Luciií Strnadovou (kancelář Z266). Maturita z angličtiny na střední škole nesplňuje podmínky pro uznání povinné zkoušky z angličtiny.
K uznání zkoušky musíte mít vždy připravenou anotaci/kartu předmětu, originál dokladu o vykonání zkoušky a uznávací arch, kde vyplníte příslušná pole dle pokynů. Veškeré potřebné informace naleznete na stránkách Ústavu společenských věd ZDE.
Můžu si zapsat a splnit vyšší úroveň (magisterskou) zkoušky z angličtiny již během bakalářského studia?
Během bakalářského studia jsou studenti povinni splnit zkoušku z angličtiny na úrovni B1 mírně nižší (kód předmětu BYA001) a poté během magisterského studia na úrovni B1 (kód předmětu BYA002). Výjimkou jsou studenti bakalářského programu Architektura pozemních staveb nebo Environmentálně vyspělé budovy, kteří musí splnit BYA002 již v bakaláři.
Už během bakaláře je možné udělat zkoušku z magisterské angličtiny. Na začátku semestru jen požádáš o zapsání předmět (zkoušky) do zápisového listu a během zkouškového se na zkoušku zapíšeš. V dalším semestru po jejím splnění je nutné požádat o uznání předmětu ve STUDISu. To stejné poté budeš muset udělat i po nastoupení na navazující magisterské studium, aby ti byla angličtina uznána (mimo studentů Architektura a rozvoj sídel a Environmentálně vyspělé budovy, kteří již museli absolvovat BYA002 v bakaláři).
Je lepší před zkouškou z angličtiny absolvovat i cvičení z angličtiny?
Jestliže si moc nevěříš nebo nevíš, na jaké úrovni je tvá aktuální znalost angličtiny, tak je dobré udělat si rozřazovací test, který je určen primárně pro studenty prvního ročníku. Dle dosaženého výsledku v tomto testu pak sám určíš, jestli by bylo vhodné přihlásit si cvičení z angličtiny v rámci volitelných předmětů, které tě na zkoušku připraví, anebo jsi na dostatečné úrovni, abys zkoušku absolvoval i bez této přípravy.
KOLEJE
Kde zjistím termín nástupu na koleje?
Veškeré informace, které se týkají kolejí a ubytování naleznete na stránkách Kolejí a menz VUT. V letošním roce bude nastěhování na koleje probíhat od 9. 9. do 15. 9. 2024 dle oficiálních pokynů zveřejněných na stránkách uvedených výše.
Můžu se odhlásit z kolejí během semestru?
Ano, od ubytovací smlouvy lze na základě podané žádosti odstoupit a ukončit tak pobyt na kolejích. Krom výjimečných případů, ale musí být žádost podána minimálně 30 dnů před plánovaným ukončením pobytu. Vystěhování a předání klíčů poté proběhne dle pokynů Ubytovacího řádu.
STRAVOVÁNÍ NA FAKULTĚ
Kam si můžu zajít na jídlo v přestávce mezi výukou?
V případě náhlého hladu máš možností hned několik. Hlavním stravovacím zařízením je menza a restaurace, které se nacházejí v prvních dvou patrech budovy R. Aktuální jídelníček a nabídku stálých jídel nalezneš na stránkách KaM VUT.
Další možností je zakoupení svačiny v podobě bagety, pečiva anebo nějaké tyčinky v kavárně (bufetu) v přízemí budovy A (vpravo od hlavního vchodu). Po areálu školy je poté rozmístěno také několik automatů se svačinami a pitím (budova A v přízemí vlevo, budova D za mostem a budova Z vedle vrátnice).
Kdy je otevřená menza?
Menza je otevřená denně od 11.00 do 14.00 hod. Pokud si ale chceš vybrat z více jídel, tak doporučujeme chodit do menzy co nejdřív, nabídka se totiž s časem poměrně prudce zužuje. Zároveň je nutné počítat i s tím, že si nějakou chvilku počkáš v řadě, protože věř tomu, že nejsi jediný, kdo má hlad.
Jak se platí jídlo v menze?
V menze můžeš platit buď ISICem, na kterém máš nahrané peníze. Ty se nahrávají na studentské konto v sekci Stravování. Anebo můžeš platit také hotově nebo platební kartou. Pro studentskou slevu, ale musíš každopádně předložit ISIC jinak Ti ji paní na pokladně neuzná.
Můžu si někde ohřát své jídlo v krabiččce?
Určitě můžeš! Na výběr máš hned několik variant. Mikrovlnku najdeš ve všech odpočinkových zónách – tedy v Meetině (R502), Cheezu (Z009) nebo v M-Zone (C130). Další možností jsou mikrovlnky v přízemí budovy D (D180) nebo poprosit o ohřátí jídla paní v kavárně (bufetu).
ODPOČINKOVÉ ZÓNY NA FAST
Kde můžu strávit pauzu mezi hodinami v rozvrhu?
Na škole je hned několik míst, kde si můžeš odpočinout a načerpat síly na další výuku, popřípadě dohánět studijní povinnosti. První a asi nejznámější odpočinková zóna je Meetina v 5. patře budovy R (místnost R502).
Ani budova Z nezůstává pozadu, a tak je v přízemí budovy odpočinková zóna zvaná CheeZ (místnost Z009), která je ideálním místem pro nabrání sil před výkou matematiky či fyziky.
Posledním takovým místem je M.zone, což je coworkingová a odpočinková zóna, která se nachází v přízemí budovy (místnost C130). Krom odpočinkových zón můžeš najít své útočiště také v prostorách KICu, u kavárny v budově A, v atriu budovy D anebo v parku před školou.
Kdy jsou přístupné odpočinkové zóny, jaká je otevírací doba?
Všechny odpočinkové zóny jsou běžně otevřeny od 7.00 do 20.00 hod. Veškeré změny a aktuality ohledně uzavření z důvodů konání různých akcí a přednášek nalezneš na FB stránkách odpočinkových zón FASTu.
Je možné zarezervovat si někteoru z místností jen pro sebe?
Ano, M.zone je možné zarezervovat přes rezervační systém, jehož odkaz je ZDE.
SPORT NA VUT
Jak je to se sporty na fakultě?
V rámci každého semestru máš dvě hodiny sportování zdarma. Sport, který si vybereš z poměrně široké nabídky, si zapíšeš v rámci registrací, které probíhají po začátku semestru ve STUDISu. Ale pozor, musíš být rychlý portože místa rychle mizí a systém rád padá. Všechny detailní informace nalezneš na stránkách Centra sportovních aktivit VUT.
Můžu volně využívat sportoviště VUT?
Některá sportoviště lze využívat zcela volně. Týká se to některých venkovních hřišť, která jsou volně přístupná mimo časy výuky. Zbylá sportoviště si lze ve volných časech zaregistrovat a zamluvit za stanovený poplatek. Jako student VUT budeš mít dokonce lepší cenu. Informace k využívání sportovišť nalezneš ZDE.
DALŠÍ INFORMACE
Můžeme si zažádat o elektronické potvrzení o studiu?
Ano, ve STUDISu v záložce Potvrzení o studiu.
O kolik semestrů můžu bezplatně prodloužit studium?
Studium lze bezplatně prodloužit o 1 rok. Pozor, sčítají se studia a neúspěšná studia i na jiných fakultách a univerzitách.
Jak můžu ukončit studium?
Intraportál VUT -> Studis -> Výstupní list studenta.
Ten vyplň, vytiskni a odnes na Studijní oddělení, nebo zajdi rovnou na Studijní oddělení a tam vyplň žádost o ukončení studia.
Nejlépe uděláš, když kontaktuješ svou studijní referentku.
Jaké jsou podmínky pro získání červeného diplomu na konci studia?
Červený diplom znamená, že jsi své studium úspěšně dokončil a prospěl jsi s vyznamenáním. K tomu potřebuješ mít po celou dobu studia průměr pod 1,5 a státní závěrečnou zkouškou i s obhajobou bakalářské nebo diplomové práce musíš mít nejhůř „A“.
Kdy mám nárok na prospěchové stipendium?
Prospěchová stipendia se vyplácí studentům od 2. ročníku bakalářského programu do jeho ukončení a stejně to potom funguje i na navazujícím magisterském studiu (opět od druhého ročníku). Podmínkou pro získání stipendia je mít průměr za předešlý akademický rok nižší než 1,5. Výše stipendia se poté liší podle kategorie, do které průměrem spadáš.
Kdy a jak probíhá volba zaměření/oboru?
Volba zaměření (pouze u bakalářského programu Stavební inženýrství) probíhá během zimního semestru 2. ročníku bakalářského studia. Přestože to může být často velmi stresující období, tak v posledních letech se hlavně studenti ze SKASu snaží druhákům rozhodování usnadnit a tak během tohoto semestru probíhá spousta akcí zaměřených právě na volbu zaměření.
Hlavní z takových akcí je SOS – Zaměř se, kde máš možnost se přímo setkat se studenty ze všech oborů a zeptat se na co chceš. Zároveň probíhají také oborové dny, kde jednotlivé obory různými způsoby představí, čemu se v rámci studia věnují.
Nově jsou pro druháky k dispozici také ambasadoři jednotlivých oborů, se kterými se mohou kdykoli spojit a zeptat se na cokoli je napadne. Všechny ambasadory včetně jejich kontaktů najdeš hezky pohromadě na webových stránkách SKASu ZDE.
Nenašel jsi odpovědi na své otázky? Neváhej nás kontaktovat na našem Instagramu nebo Facebooku a my informace vzápětí doplníme.