Ve školní jídelně si přisedl student k profesorovi a ten říká: “Prase si nezaslouží, aby sedělo s labutí.”

Student se zvedl s odpovědí: “Tak já letím.” Čímž samozřejmě pana profesora namíchl a ten se rozhodl, že mu dá zabrat u zkoušek.

Bohužel pro něj, student na vše odpověděl bezchybně. Proto mu dává poslední otázku: “Kdybyste si mohl vybrat ze dvou pytlů a v jednom bylo zlato, ve druhém rozum, který byste si vybral?” student po chvíli řekne, že by si vzal ten se zlatem.

Profesor vítězoslavně: “No vidíte, a já bych si vybral ten s tím rozumem.” Student neváhá: “Vždyť jo, každý si vybere to, co mu chybí.”

Profesor už je tak vytočený, že na studentův test napíše BLBEC a pošle ho pryč. Student odchází, aniž by se podíval na hodnocení a za chvíli se vrátí: “Pane profesore, Vy jste se mi tu sice podepsal, ale nenapsal jste tu žádnou známku…”